Pierwsze Wyzwolone Forum Arkadii

Pierwsze Wyzwolone Forum Arkadii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

[21.09.2007] Przypominam o konkursie na logo i banner. Po wiecej informacji zapraszam do dzialu 'Informacje'.

#1 2007-09-17 13:30:26

Admin

Przechuj

Punktów :   
Imię: Ed
Na mudzie: Penetrator
Irc nick: Roznie
Dlugość penisa: Brak

Winko

Wino z agrestu

1. Stołowe
Składniki:
5 l moszczu
2.125 kg cukru
5 l wody
drożdże winne
Aby uzyskać 10 l wina stołowego o mocy do 13% należy wlać do butli 5 l moszczu z dojrzałego agrestu i cukier wymieszać z przegotowaną i ostudzoną wodą. Do tego dodajemy obudzoną matkę drożdżową.

2. Mocne
Na 1 litr moszczu 1 litr roztworu cukrowego trzeba zużyć 0.5 kg cukru.

3. Mieszane
Składniki 7.5 l soku z agrestu
1.5 l soku z porzeczek
1 l soku z jabłek
250 g rodzynek
600 g miodu
4 kg cukru
Na 10 l nastawu wymieszać soki.
Miód rozpuścić z cukrem, rodzynki zalać gorącą wodą i pozostawić na 24 godziny. Następnie niezbyt zimną zalewę z rodzynkami wlać do butli z nastawą.
Po dwóch latach otrzymamy dobre wino o mocy 14%.




Wino z dyni

Składniki:
2.5 kg obranej dyni
1 kg jabłek (z łupinami)
4 l wody
20 g drożdży
Dynię oraz 1 kg jabłka mielić (można maszynce do mięsa), zalać 3 litrami wrzącej wody. Gdy przestygnie wycisnąć sok, dodać 20 g drożdży oraz oraz przestudzony litr wody przegotowanej z 1 kg cukru.
Pozostawić do sfermentowania.
Gdy przestaną wypływać bańki gazu, a drożdże i szumowiny opadną na dno naczynia, rozlać wino do butelek tak, aby jak najmniej było nad nim powietrza. Zakorkować. Gdyby jeszcze zmętniało - przelać ponownie.
Spożywać po pełnym sklarowaniu.




Wino z owoców dzikiej róży

1. Przepis I
Składniki:
5 kg owoców
6 litrów a później jeszcze 2 litry wody
3 kg cukru
10 g kwasu cytrynowego
4 g pożywki fosforanu amonowego
drożdże winne rasy Madera
Oczyszczone, dojrzałe (najlepiej po przemarznięciu) owoce zalać gorącą wodą. Po ostygnięciu część płynu zlać, rozpuścić w nim 50 dag cukru, kwasek cytrynowy, pożywkę oraz drożdże, najlepiej przygotowane już jako matka drożdżowa. Wszystko razem wymieszać, dodać do owoców zalanych wodą, zatkać otwór butli korkiem z waty. Postawić w dość ciepłym pomieszczeniu przez 5 dni. Kilkakrotnie wstrząsać. Następnie wylać wszystko, przecedzić przez sito, owoce wycisnąć. Wytłoczyny zalać 2 litrami ciepłej wody i po 24 godzinach wygnieść i przecedzić.
Zlać oba moszcze i jeśli nie będzie 10 litrów uzupełnić woda z pozostałym cukrem, jeśli będzie, to w części płynu rozpuścić cukier.
Butlę zatkać korkiem z rurką fermentacyjną. Po kilku tygodniach ściągać wino. Czekać do sklarowania. Po pewnym czasie rozlać do butelek.

Przepis II
Proporcje:
1 kg owoców
1 kg cukru
2 - 3 l wody
Owoce umyć, wsypać do 1/3 objętości butli. Zalać przegotowaną wodą (ostudzoną) do 3/4 wysokości butli, dodać drożdże zwykłe lub Madera i zostawić w temperaturze pokojowej, zatykając rurką fermentacyjną.
Po 3 miesiącach gotowe wino ściągnąć znad osadu do butelek. Na owoce w butli nalać nową porcję wody z cukrem i po 2 - 3 miesiącach będzie nowe dobre wino.





Wino z głogu

5 kg głogu oczyścić i dokładnie wypłukać. Zagotować 10 l wody z 4 kg cukru, ostudzic i zalać głóg wsyany do butli.
Utrzeć w moździerzu 12 dag rodzynek, zalać ciepłą wodą i postawić w ciepłym miejscu na 3 dni. Następnie wlać do butli i zamknąć korkiem z rurką fermentacyjną.
Pozostawić butlę w temperaturze pokojowej na 3 miesiące, nie ruszając z miejsca. Po ty czasie zlać z jednej butli do drugiej i zostawić zakorkowane z rurką fermentacyjną na 2 miesiące, aby się sklarowało. Po tym czasie wino jest gotowe do rozlania do butelek.
Rozmoczony głóg można jeszcze raz użyć do wyrobu wina zalewając 7 litrami wody przegotowanej z 11 dag cukru. Nie potrzeba dodawać przypraw.




Wino z jabłek

1. Ze spadów i kwaśnych jabłek
4 - 5 kg jabłek umyć, pokrajać, zalać 6 l wrzącej wody, przykryć. Po ostudzeniu dodać 3 g pożywki (fosforan amonowy) i wlać do butli na 10 l.
Przy użyciu drożdży Tokaj dodać cukru od 240 - 340 dag, przy innych drożdżach 200 lub 160 dag. Postępować jak z każdym winem owocowym.

2. Z jabłek słodkich
Na 10 l wody używa się 6 - 7 kg jabłek. Dodać 160 dag cukru. Jeśli moszcz będzie mało kwaśny - dodać 5 g kwasku cytrynowego.

3. Wino jabłkowe mocne
Na 10 l moszczu z jabłek dodać 5 l roztworu cukrowego z 2 kg cukru, 35 g kwasku cytrynowego, 6 g pożywki (fosforanu amonowego).

4. Wino z jabłek suszonych
Składniki:
2 kg suszu z jabłek
8 l wody
3 kg cukru
3 g pożywki (fosforanu amonowego)
drożdże winne
Przygotować matkę drożdżową. Suszone owoce umyć, odsączyć, zalać wrzącą wodą i ostudzić. 1/3 ilości cukru wymieszać z niewielką ilością wody, matkę drożdżową, pożywką i dodać do moszczu. Wymieszać i zamknąć butlę korkiem z waty. po 24 h przelać przez sito i ponownie wlać do umytej butli.
Po 3 dniach dodać kolejną część (1/3) cukru rozmieszanego z niewielką ilością letniej wody. Wymieszać, zamknąć szyjkę butli korkiem z waty.
Po 3 kolejnych dniach dodać ostatnią część cukru z małą ilością wody i fermentować w butli zamkniętej korkiem z rurką fermentacyjną.
Po kilku tygodniach, gdy skończy się fermentacja, zlać wino i jeszcze przez pewien czas pozostawić z rurką fermentacyjną. Następnie zlać znad osadu i powinno dojrzewać w zamkniętej butli do pełnego sklarowania. Po tym rozlać do butelek

5. Wino z jabłek z rodzynkami
3 kg jabłek
1 kg cukru
2 l wody
10 g drożdży
50 g rodzynek
Umyte jabłka zemleć z łupina w maszynce. Sok wygnieść, zlać do butli, dodać rodzynki, drożdże i ostudzony przegotowany z wodą cukier.
Butlę obwiązać gazą lub zakorkować rurką fermentacyjną i postawić na 6 - 7 tygodni. Wyklarowane wino zlać do butelek i zakorkować.



Wino z porzeczek

Na litr uzyskanego z wyciśniętych porzeczek (czerwonych, białych lub czarnych) soku wziąć 1 lub 2 litry wody i 200 do 300 g cukru. Można przez kilka dni fermentować całą miazgę i dopiero po tym czasie wycisnąć moszcz. Postępować jak przy każdym winie owocowym. Nie potrzeba dodawać kwasu cytrynowego.



Wino z ryżu
Kilogram ryżu wsypać do butli i zalać 8 litrami wody przegotowanej z 2.5 kg cukru (ostudzonej), dodając 120 g rodzynek i 7 dag drożdży.
Butlę zamknąć korkiem z rurką fermentacyjną i postawić w ciepłym pomieszczeniu na 15 dni.
Następnie zlać ostrożnie wino, zrobić karmel z 80 dag cukru (nie przypalić) i dodać do wina, aby nabrało barwy. Zostawić do sklarowania. Rozlać do butelek.
Wino z ryżu jest smaczniejsze i mocniejsze od owocowego.




Wino gronowe z winogron
Składniki
10 kg owoców
3,5 kg cukru
5 l wody
drożdże winne rasy Tokaj lub Madera
Przygotować matkę drożdżową. Z umytych owoców wycisnąć sok i zmieszać z przegotowaną letnią wodą ( lub sokiem ze słodkich jabłek lub gruszek).
Winogrono ugnieść lub zmiażdżyć tłuczkiem w misie kamionkowej lub sokowirówce. Zalać wrzącą wodą wytłoki i po 3 dniach miazgę przecedzić.
Połowę ilości cukru wymieszać z niewielką ilością moszczu i dodać razem z matką drożdżową do zastawu. Po dwóch dniach dodaje się resztę cukru i butelkę zamyka korkiem z rurką fermentacyjną.
Po miesiącu burzliwej fermentacji ściąga się wino i poddaj kolejnej fermentacji. Kolejne ściągnięcia wina znad osadu pozwala na jego dojrzewanie przez miesiąc. Następnie rozlewa się do butelek.



Wino z wiśni

Owoce umyć, wydrylować i odstawić. Na drugi dzień wycisnąć sok, zalać ponownie, wycisnąć, mieszając z poprzednim.
Do moszczu wiśniowego dodaje się 25 - 33 dag cukru na każdy litr płynu. Wlać moszcz do butli (gąsiora), dodać matkę drożdżową (np. drożdży Bordeaux), 3 g fosforanu amonowego na każde 10 litrów moszczu.
Po fermentacji burzliwej i cichej zlać do czystej butli znad osadu, gdzie przez miesiąc niech dojrzewa.
Potem rozlać do butelek ściągając znad osadu.


Wino z żyta

Aby uzyskać 10 litrów wina zużywamy 2,5 kg żyta, garść rodzynek, 2,25 kg cukru oraz 6 -8 dag kwasu cytrynowego, 4 g fosforanu amonowego.
Oczyszczone żyto opłukać szybko zimną wodą. Ziarno odcedzić i wsypać do butli o pojemności 15 l (wino z żyta burzliwie fermentuje). Zalać 2 litrami przegotowanej i ostudzonej wody z zawartością kwasu cytrynowego.
Po kilku godzinach dolać 5 litrów roztworu wody z 1,5 kg cukru (2/3 przewidzianego cukru) Dodać 3 gramy fosforanu amonowego oraz silnie fermentującej matki drożdżowej (najlepiej rasy Tokaj Nr 13 lub Bingen Nr 5).
Zamknąć butlę korkiem z rurką fermentacyjną.
Po 4 - 5 dniach burzliwej fermentacji dodać resztę roztworu cukrowego (ok. 2 - 3 litrów) tak, aby było 10 litrów moszczu w butli oraz 1 gram pożywki (fosforanu amonowego).
Po 3 - 4 tygodniach młode wino zlać do innej butli na spokojną fermentację, która rwa ok. 3 tygodni. Następnie ściągnąć wino do dojrzewania.
Wino z żyta szybko się klaruje i dojrzewa.
W ciągu niecałego roku jest gotowe do spożycia.


Jeśli za oknem sypie śnieg, to znaczy, że Ozzo właśnie miał ochotę pójść na sanki.

> Jakis karid krzyczy z oddali: Lepiej idz z tad!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
karma dla psa z dużą zawartością mięsa usuwanie adblue ponsse