Pierwsze Wyzwolone Forum Arkadii

Pierwsze Wyzwolone Forum Arkadii

Ogłoszenie

[21.09.2007] Przypominam o konkursie na logo i banner. Po wiecej informacji zapraszam do dzialu 'Informacje'.

#1 2007-08-29 00:56:42

Admin

Przechuj

Punktów :   
Imię: Ed
Na mudzie: Penetrator
Irc nick: Roznie
Dlugość penisa: Brak

Polityka gidlii

OKJP napisał:

No jak sie ma siedzibe na takim punkcie przelotowym, to trzeba bardzo umiejetnie prowadzic polityke gildi. Umiejetnie dobierac sojusze i nie pakowac sie w niepotrzebna konflikty...ale to juz dyskusja na osobny topic bo tu troche odbiegamy od tematu;]

Tararni napisał:

Z tego co pamietam to gladiatorzy zawsze chcieli byc neutralni, a wszelkie konflikty byly mniej lub bardziej prowokowane przez te druga strone. Bo gl to latwe fragi.
Ale rzeczywiscie odbiegamy od tematu

Jak dopierac gildie sojusznicze? Kiedy pakowac sie w wojny? Gdzie szukac przeciwnika? To pytania nas nurtujace jak i rowniez polityczne wsparcia dzialajace aktualnie na mudzie i wymagajace naszego fachowego komentarza.


Jeśli za oknem sypie śnieg, to znaczy, że Ozzo właśnie miał ochotę pójść na sanki.

> Jakis karid krzyczy z oddali: Lepiej idz z tad!

Offline

 

#2 2007-08-29 11:06:14

Bambosz

Przewodniczacy Lozy

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

Coz...z racji czlonkostwa w pewnej organizacji jakos no hmm trudno mi byc neutralnym.
Gladiatorzy coz...nawet w czasach tzw paktow pokojowych pojawiali sie u nas podazajac wraz z druzyna swiatla.
Jakkolwiek no maja ten problem ze jakby nie patrzec, arkadiowe nuln jest centrum imperium (przepraszam mam wjazda, dokoncze pozniej)


The Realm of Chaos has begun.

Offline

 

#3 2007-08-29 12:45:39

Nars

Pierwsze kroki

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

O !! Podoba mi sie ten temat. Ja sobie nie przypominam zeby ktos lazil jak pokoj mielismy z mutami. A z drugiej strony muty wlazily nam do Nuln (pomimo ze na mocy wiekszosci ukladow nie mialo ich tam byc), zaczepialy, prowokowly, robily durne zarty. W temacie ogolnej polityki: to o ile dobrze pamietam to gladzi nigdy sami wojny nie wywolali pierwszym atakiem na kogos (pomijajac kwestie Friggi (berki) na tratwie i to wtedy po jakims tam jej wiekszym pyskowaniu i obrazaniu kogos. Jesli chodzi o gildie sojusznicze - to przychodza mi do glowy jedynie zakonnicy i to byl srednio rownowazny uklad  - typu: my dla was mieso armatnie, wy dla nas nic. Najemnicy wynajmowani przeciwko konkretnym wrogom (ocene ich dzialania pozostawie Wam, bo ja mam wyrobione zdanie). Dobor przeciwnikow - GL nigdy nie mieli z tym problemu bo zawsze bylo ich wiecej nizbysmy chcieli. Kiedy pakowac sie w wojne ? Wiekszosci wojen ktore pamietam nie dalo sie uniknac, niektorych wrecz by bylo wstyd unikac, czasem druga strona wymyslala tak durne i abstrakcyjne warunki ze wogole nie bylo o czym mowic (chyba zeby sie chcialo uznac czyjas calkowita wyzszosc i uznac za gildie podlegla).
Zreszta trudno mowic o polityce kiedy powodem wiekszosci ostatnich wojen byla NUDA. Rozmawialem z ludzmi z tych gildii i przed i w trakcie i zazwyczaj rzeczywisty powod byl taki: "Nudzimy sie, nie mielismy z kim walczyc a wy jestescie tak blisko ...". Tak wiec trudno cos negocjowac w takich warunkach kiedy decyzja o wojnie jest podjeta a dopiero pozniej nastepuje szukanie powodu:
a) Gnom sie usmiechnal - na pewno sie z nas smieje ..
b) Krasnolud ziewa - lekcewazy i obraza nas w zywe oczy ..
c) bo zupa byla za slona
d) bo znowu nie miala orgazmu
e) bo chempion znow dostal banie z klasowki z geografii
f) bo TAK !!
Ale ogolnie jest to calkiem motywujace do gry taka wojna ciagla, i nawet takie leszcze jak ja moze sie w
koncu naucza troche grac ..

Pozdrawiam.
Nars

Offline

 

#4 2007-08-29 15:27:09

Bambosz

Przewodniczacy Lozy

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

No...poszli sobie...

Jesli chodzi o mnie, coz...nie moge sie wypowiadac za wszystkich i oddzielam sie w swoich domyslach do calosci.
Generalnie, coz po tej stronie mlota jest calkiem smiesznie, generalnie zadziala IRC, i moment wszystkie gildie stowarzyszone w druzynie swiatla wiedza ze to mut. Przyzwyczailem sie. Smialo moge powiedziec, ze tak samo dzieje sie i u nas. No ale, sa rzeczy ktorych sie nie przeskoczy. Ludzie sa po prostu zbyt wygodni a pewne rzeczy sie przetarly.


The Realm of Chaos has begun.

Offline

 

#5 2007-08-30 04:13:38

SuperPig

Pierwsze kroki

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

BAmbosz:

Podoba mi sie ten nastroj napiecia, jaki powstal przez ten "wjazd". Dramatycznosc 5+ ;]


"Bede soba nawet jesli skoncze liczac drobe w kubku"
"O jutrze nie mysle bo przedemna jeszcze dzisiaj"

"Z radosnym usmiechem podazam przez czas, z fifka w reku"

Offline

 

#6 2007-08-30 15:42:15

Nars

Pierwsze kroki

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

No. Niestety jak kiedys pojawil sie najpierw IRC, a niedlugo pozniej gg skonczyla sie pewna era Arkadii .. Ta lepsza niestety. I idzie ku gorszemu, ale to tez kwestia na inny temat.
Bambosz pociesz sie ze pomimo ze (podobno) mieszkasz teraz rzut mokrym beretem ode mnie, to ja nie wiem jakim jestes mutem i ktorym. (Chyba ze tym co juz dawno)
Pozdrawiam.
Nars

Offline

 

#7 2007-08-30 19:43:04

OKJP

Żółtek

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

Narzekacie na te polozenie siedziby...ale z drugiej strony to jest idealna pozycja to zdominowania muda. Wszedzie gladzi maja blisko, moga latwo kontrolowac cale imerium:D

A co do polityki...czlonkowie tej gildi powinni sie zajmowac tym do czego sa szkoleni czyli zabijac sie na arenie ku uciesze innych graczy. A nie dawac wciagac sie w dlugotrwale wojny.

A to ze  "sojusznicze" gildie nie traktowaly gladow lepiej niz mieso armatnie to juz tylko wina tej gildi, ktora przyjmowala w swoje szeregi graczy o watliwych umiejetnosciach i etyce gry.

Pozdro

Offline

 

#8 2007-08-31 08:06:28

Nars

Pierwsze kroki

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

Mylisz sie.
1) Po reformie Gladzi zostali prywatna armia szlachcica. Teraz to juz (od dawna) jest rod Von Raugen, a przy nim jest Szkola to prawda, z tym ze teraz juz nikt nie ma obowiazku walczyc na arenie, brac udzialu w igrzyskach, czy brac udzialu w walkach na smierc i zycie, bardziej chodzi o odplatne szkolenie innych.
2) "Dawac sie wciagac w .." - to bardzo pojemne sformuowanie sugerujace ze mozna bylo w jakis sposob tych wojen uniknac, a tak nie bylo. To tak jakbys sie dal wciagnac  w bujke z 6 dresami w ciemnym zaulku gdzie na Ciebie czekali.
3) Za sojusznica gildie wymienilem jedynie zakon (moim zdaniem), i tak po prawdzie przy dawnych umiejetnosciach zakonu, to wogole ktos moglby nigdy nie grac w arkadie wczesniej bo oni sami i tak atakowali druzyna, zaslaniali sie i chowali. To bardziej kwestia podejscia zakonu (takie uzytkowe) niz co innego.
4) Nie mam nic do swojej etyki gry - cokolwiek by to mialo oznaczac, a co do umiejetnosci to inna sprawa juz ..

Pozdrawiam.

Offline

 

#9 2007-08-31 18:40:20

OKJP

Żółtek

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

Ja wcale nie generalizuje, ze wszyscy gladiatorzy sa lamusami...napisalem jedynie, ze sporo lamek do tej gildi bylo przyjmowanych. Na tyle sporo, ze gladzi dostali latke gildi lamusow...chlopcow do bicia:P

A przez brak etyki gry rozumiem dosc swobodne podejscie do zakanczania;]

Offline

 

#10 2007-09-01 16:37:00

Nars

Pierwsze kroki

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

No ta latke wymusili na nas wizowie. Ktorzy umozliwili przyjmowanie samodzielne do gildii osob ktore maja na to ochote, i odpowiedni poziom. W przypadku buntowania sie, zabieranie na arene "nowych gladiatorow" i dawania im w czape konczylo sie to piorunami, restrykcjami, hanbami ze strony wizow. Oprocz tego gladzi byli tworzeni jako gildia masowa, bez jakiegos specjalnego limitu czlonkow, "jako przedszkole zawodowek", przez co dostali slabsze umy zdecydowanie. Jak sie pozniej okazalo i wczesniej zreszta tez, pomysl na gildie "masowe" i nie masowe byl kompletnie debilny, bo ludzie jakos strasznie nie garna sie do gildii ktora dostaje wpierdziel i ma stosunkowo slabe umy (szczegolnie do wal druzynowych).
A w temacie zakanczania to kazdy robi to co lubi (nie jest to zabronione), nie ladne itd ale nie zabronione. Ja mam zwyczaj dostawac w czape, zakonczylem raz lata temu przed Acisilem jak nie bylem w zadnej gildii.
Pozrdrawiam.

Offline

 

#11 2007-09-02 19:18:54

Bambosz

Przewodniczacy Lozy

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

Nars:
Wg mnie IRC no niestety, zakala calej przyjemnosci gry.
Mialem sytuacje taka niedawno, moj dobry kolega z przeciwnej gildii. Lejemy sie lejemy, nagle przebiega dwoch mutow i od razu...NIEZLY KURWA IRC! Goscie przebiegali przypadkowo bo biegli gdzie indziej.
Odruchy zawodowca?


The Realm of Chaos has begun.

Offline

 

#12 2007-09-03 00:07:58

Nars

Pierwsze kroki

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

No niestety nikt juz nie wierzy w przypadki od czasu IRCa. Od czasu skryptow nikt nie wierzy w refleks ani szybka pogon. I jakies globalne polepszenie komunikacji i jakies super automatyczne skrypty zepsuly arke strasznie .. Na jednym z zjazdow slyszalem o kims nie ze jest dobrym graczem tylko ze jest "dobrze oskryptowany" .. Szkoda gadac wogole.

Offline

 

#13 2007-09-03 13:51:24

SuperPig

Pierwsze kroki

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

no, tu to przynajmniej madrze pisza. Zgadzam sie z wami w 100%.

Mamy forum, to moze i na muda sie skusimy wlasnego ;>


"Bede soba nawet jesli skoncze liczac drobe w kubku"
"O jutrze nie mysle bo przedemna jeszcze dzisiaj"

"Z radosnym usmiechem podazam przez czas, z fifka w reku"

Offline

 

#14 2007-09-03 13:59:50

Dimek

Emigrant z Uralu

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

no ja chetnie bym pogral na 'starej nowej arce'. Jakis kod wiekszy+zasady z arki, bez klonow

Offline

 

#15 2007-09-03 14:36:53

Nars

Pierwsze kroki

Punktów :   

Re: Polityka gidlii

Mozna pomyslec, lezka w oku sie kreci jak sie pomysli o arce z czasow traktu Mahakam-Novigrad na jednym oddechu na sciezce. Z nie zesputym expem, kasa itp. Tylko to ktos rozsadny by musial prowadzic bo inaczej zrobilby sie z tego kolejny klon w ktorego by grali gracze z arkadii (w trakcie gry w arkadie) i kazdy by sciagal tam swoich "ziomow" do swoich gildii i w zasadzie tez by sie w to w koncu nie dalo grac.
Pozdrawiam.
Nars

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://nerko.pl/